Koliba Likava    www.kolibalikava.sk

 

Otváracie hodiny: od 10:00 do 21:00 | WiFi FREE | Ubytovanie

V Likavke len niekoľko metrov od cesty na Dolný Kubín je od 30. januára 2006 otvorený nový penzión - reštaurácia Koliba Likava. Novučičké zariadenie už od začiatku púta pozornosť tranzitujúcich turistov i obyvateľov blízkeho okolia. Prírodná scenéria blízkeho vrchu Čebrať dodáva typickej zrubovej stavbe pripomínajúcej liptovskú minulosť neopakovateľné čaro, ktoré je samo o sebe pozvánkou na kratšie či dlhšie príjemné posedenie s priateľmi, kolegami alebo obchodnými partnermi.

                                

Návštevníkov si zariadenie hneď získa atmosférou slovenského vidieka, vôňou dreva a nevtieravou ľudovou hudbou. Interiéry sú zariadené klasickým ručne vyrobeným dreveným nábytkom a kozubom, z ktorého sa šíri teplo horiaceho dreva. Toto všetko poskytuje dostatočné možnosti pre relax a rýchle načerpanie nových síl. Pocit pohody znásobuje aj personál v ľudovom oblečení, ktorý je tu predovšetkým pre spokojnosť hosťa.

Okrem príjemného prostredia, ktoré spĺňa očakávania aj najnáročnejších zákazníkov, každému dobre padne pohľad do pestrého jedálneho lístka, v ktorom si našli miesto tradičné slovenské špeciality (klobásy, jaternice, halušky, pirohy...), ako aj jedlá patriace do medzinárodnej kuchyne. Na svoje si prídu gurmáni uprednostňujúci produkty racionálnej výživy, vegetariánske jedlá, pochúťky z rýb, hydiny alebo cestovín. Všetko v kvalite, ktorá uspokojí, a množstve, ktoré prekvapí.

Zariadenie s kapacitou 80 stoličiek je mimoriadne vhodné na organizovanie uzavretých spoločností, podnikových a firemných večierkov alebo rodinných posedení. V dvojposchodovej budove nájdu dostatočne veľké priestory fajčiari i nefajčiari (každé na inom poschodí), v letnom období zase výborne situovanú letnú terasu s výhľadom na Čebrať. K príjemným prekvapeniam patrí aj živá ľudová muzika, ktorá tu hrá pri vhodných príležitostiach.

Ak sa vám páčilo krátke rozprávanie o reštaurácii Koliba Likava, neodďaľujte jej návštevu. Určite stojí za to, aby ste ju navštívili a spoznali!